10 powodów, dla których w Twoim domu powinna znaleźć się bidetotoaleta Aquapurit


Powód 2. Zdrowie

Jak już wiesz używanie papieru toaletowego nigdy nie zapewni Tobie ani Twojej rodzinie idealnej czystości. W skrajnych przypadkach zaniedbanie higieny intymnej prowadzić może do niepożądanych zakażeń bakteryjnych. Bidetotoaleta redukuje możliwość wystąpienia infekcji chorobowych, ponieważ korzystając z niej używasz bieżącej, ciepłej, czystej wody oraz mydła a nie wyłącznie papieru toaletowego. Ponadto bidetotoaleta aquapurit wpływa pozytywnie na szereg innych aspektów zdrowotnych. Czy wiesz, że...

papier toaletowy podobnie jak większość znanych ludzkości wynalazków wynaleźli Chińczycy. Już w XIV w. papier toaletowy został po raz pierwszy użyty w cesarskiej toalecie. W czasach późniejszych Europejczycy kolonizujący zamorskie terytoria ochoczo zaczęli korzystać z tego wynalazku. Jednakże Chińczycy byli całkowicie zniesmaczeni sposobem w jaki z papieru toaletowego korzystali Europejczycy, uznając go za wysoce niezdrowy. Mieszkańcy Kraju Środka używali bowiem papieru do osuszania okolic intymnych po obmyciu wodą podczas kiedy Europejczycy używali go wyłącznie „na sucho”. Niestety robią to do dziś... Dlatego też...

...w krajach, gdzie powszechne jest używanie wody do oczyszczania miejsc intymnych (np. w Indonezji, na Środkowym Wschodzie lub w południowo-zachodnich krajach azjatyckich), znacznie rzadziej pojawiają się problemy z hemoroidami !

Natomiast w krajach rozwiniętych jest to jedna z najczęstszych i jednocześnie jedna z najbardziej wstydliwych dolegliwości. W Polsce około 30% dorosłych cierpi na żylaki odbytu.

Najbardziej narażone na tę chorobę są osoby prowadzące siedzący tryb życia, kobiety w ciąży oraz osoby po 50-tym roku życia. Obecność hemoroidów utrudnia prawidłowe funkcjonowanie końcowej części układu pokarmowego, a z czasem powoduje wzrastający dyskomfort, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Prawidłowa higiena okolic odbytu pomaga w łagodzeniu takich dolegliwości jak ból, pieczenie i świąd. Dlatego tak bardzo ważne jest aby po każdym wypróżnieniu okolice odbytu obmyć ostrożnie wodą. Jest to bardzo ważne zarówno przy leczeniu hemoroidów jak i przy zapobieganiu ich występowania.
Dzięki biedetotoalecie jest to zawsze możliwe i bardzo łatwe.

XZamknij
Wbrew powszechnej opinii ograniczenia ruchowe nie są związane wyłącznie z problemami w chodzeniu, dotyczą one również wykonywania najprostszych codziennych czynności. Osoba ograniczona ruchowo to także ta, która ma problemy z koordynacją, precyzją ruchów czy z równowagą. Człowiek z ograniczeniami ruchowymi może odczuwać szybciej zmęczenie lub mieć nieprawidłowe napięcie mięśniowe. Zawsze niepełnosprawność ruchowa wiąże się z obniżeniem możliwości motorycznych ciała a w konsekwencji trudnością w wykonywaniu nawet najprostszych czynności higienicznych. Problemy te dotyczyć mogą osób starszych, otyłych oraz osób z ograniczoną zdolnością ruchową powodowaną przebytymi operacjami, chorobami i urazami kręgosłupa, problemami neurologicznymi, niedowładami i przykurczami.

Potrzeby higieniczne ludzi z ograniczeniami ruchowymi są takie same jak osób pełnosprawnych, młodych i szczupłych, jednak możliwości ich spełnienia są w znacznej mierze ograniczone. Głównym problemem są tutaj ograniczenia techniczne i funkcjonalne dostępnych na rynku urządzeń do higieny intymnej.

Biorąc to pod uwagę bidetotoaleta jest najlepszym rozwiązaniem jakie w zakresie utrzymania właściwej higieny intymnej można zaoferować osobom ograniczonym ruchowo. Przede wszystkim z uwagi na prostą i ergonomiczną obsługę, która ogranicza ilość koniecznych do wykonania ruchów do minimum. Można być pewnym, że dzięki temu bidetotoaleta znacznie podniesie komfort i aktywność życia osób ograniczonych ruchowo rekompensując im choć w części niepełnosprawność i zmniejszy związane z nią niedogodności.

Pocieszający jest również fakt, iż bidetotoaleta pozwala na uzyskanie niezależności i samodzielność w zakresie podstawowych czynności higienicznych u osób z ograniczoną zdolnością ruchową dzięki temu, iż obsługa urządzenia nie wymaga trudu i wysiłku ze strony korzystającego.

XZamknij

Dla każdej kobiety higiena miejsc intymnych w okresie miesiączki jest niezwykle ważna. Krew miesiączkowa zobojętnia środowisko narządów płciowych osłabiając przez to ich naturalne możliwości obronne. W tym czasie kobiety szczególnie narażone są na zakażenie bakteryjne, gdyż gromadząca się krew stanowi dla nich doskonałą pożywkę. Jedną z odznak/sygnałem ostrzegawczym wzmożonej działalności bakterii jest pojawienie się nieprzyjemny, charakterystyczny zapach. Z tego też powodu w tych trudnych dniach szczególna dbałość o higienę intymną jest dla wszystkich kobiet bardzo ważna.

Bezpieczną dla zdrowia praktyką jest aby w tym czasie okolice intymne obmywać przynajmniej 2-3 razy na dobę, a w przypadku obfitych krwawień częściej. Każda z nas wie, że w nawale codziennych zadań jest to kłopotliwe. Skutecznym choć mało przystępnym sposobem jest prysznic, który jednak wymaga niepotrzebnego poświęcenia czasu na zdjęcie garderoby, zamoczenie i wytarcie nóg i w końcu ponowne ubranie. Szybkim ale nienajlepszym pomysłem są dezodoranty czy chusteczki do higieny intymnej.

Nie trudno zauważyć, że bidetotoaleta jest w przypadku miesiączki rozwiązaniem idealnym:
- szybkim, nie wymagającym ściągania ubrania, a jednocześnie całkowicie higienicznym i bezpiecznym dla zdrowia.

XZamknij

Zastanawiasz się co mają wspólnego ze sobą stringi i aquapurit? I w ogóle cóż to za banalny temat? Przeciwnie temat jest bardzo ważny dla zdrowia i życia kobiety lecz niestety w dalszym ciągu niewiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę. Gdzie leży problem?

W specyficznej budowie tego typu bielizny, która jest skąpa i obcisła, dlatego też bardzo ściśle przylega do intymnych części ciała. Stringi najczęściej szyte są z syntetycznych i elastycznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza. W tych warunkach skóra szybko się poci, tworzy się wilgotne środowisko sprzyjające rozwojowi niebezpiecznych wirusów i bakterii. Dodatkowo wpijający się pasek ocierając przy każdym ruchu o delikatną skórę okolic intymnych powoduje otarcia i podrażnienia. W ten sposób okolice intymne stają się bardzo podatne na zakażenia. W najlepszym wypadku pojawia się ból, świąd i przebarwienia. Niestety łatwo także o trudną do wyleczenia grzybicę i zapalnie pochwy.

Popularność stringów zbiera swoje żniwo. Jak wskazują badania choroby grzybicze i wirusowe miejsc intymnych dotyczą obecnie zdecydowanie większej liczby kobiet niż miało to miejsce chociażby kilkanaście lat temu. Najgorsze jednak, iż w ten właśnie sposób dochodzi bardzo często do infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, który wywołuje nowotwory szyjki macicy.

Jak się przed tym ustrzec? Jeśli uwielbiasz nosić stringi wzmożona higiena intymna ma dla Ciebie szczególne znaczenie. Częste podmywanie z użyciem ciepłej wody i mydła pozwoli Ci zachować zdrowie a jednocześnie nie rezygnować z ulubionej bielizny.
Jak już wiesz dzięki aquapurit odbywa się to bez trudu: łatwo, szybko i przyjemnie. I co ważne - zdrowo.

XZamknijPowód 10. To bezkonkurencyjny produkt

DO GÓRY

.::  czysto, szybko, zdrowo i przyjemnie  ::  nowoczesne toalety z funkcją bidetu  ::.